Reference

Jak se přednáška o rapu učitelům a studentům líbila?

Dojmy, poděkování a sympatie studentů mluví za vše.

Pusťe si video.

Mgr. Eva Moravčíková

Přednášku jsem objednala do školy proto, že všichni mí studenti jak na základní, tak na střední škole, poslouchají převážně rapovou muziku, kterou já sama neposlouchám. Dvouhodinový workshop mé žáky tak nadchnul, že o něm mluví ještě dodnes a ptají se mne, kdy bude zase něco dalšího.
Pokládám za velký úspěch, že Patrik svou přednáškou o rapu v dnešních teenagerech vzbudil zájem „vůbec o něco“, že zaujal žáky svým vyprávěním, příklady ze života i rapováním, při kterém je učil správně frázovat a rýmovat slova. 
Patrik oslovil nejen žáky, ale taky mne jako učitelku hudebky. Hodně jsem se o rapu dověděla a v podstatě jsem hip-hopové kultuře více porozuměla, ba mi začala sama být sympatická.

Mgr. Šárka Tolochová

Učím Hudební výchovu na 2.stupni ZŠ Ilji Hurníka – školy s rozšířenou výukou hudební výchovy. Naše děti v hudebních třídách zpívají v pěveckém sboru Domino a všichni hrají na různé hudební nástroje.  Hudba je jim velice blízká. Patrik přednášel o soudobé hudbě ve 4 třídách.
Skvěle uměl děti zaujmout poutavým vyprávěním a názornými ukázkami. Děti se mohly samy zapojit a vyzkoušet si hudební žánr, se kterým se setkávají spíše ve svém volném čase. O to zajímavější to pro ně bylo. Všichni se seznámili s významem, historií, druhy a představiteli RAPu.
Nejvíce se mi líbilo vtažení všech žáků do tématu a probuzení zájmu o specifický hudební projev. Děkuji za inspirativní přednášku a věřím, že Patrik znovu zavítá i do ostatních tříd, kterým bylo líto, že se na ně díky konci školního roku zatím nedostalo!

Mgr. Miroslava Foltisová

Patrika jsem poznala na akci, kde představoval, čemu se jeho značka Rapzzz věnuje. Rap je u středoškoláků stále více oblíbenější, spousta jich rap poslouchají, dokonce si žáci skladby sami píší. Tak mě napadlo oslovit Patrika s tím, jestli by v naší škole neudělal přednášku o rapu.

Byly to tři skvělé hodiny povídání. Patrik měl výborně připravenou prezentaci, žáky do povídání „vtahoval“, byl vtipný a perfektně připravený. Prezentace byla zajímavá, poučná a naše žáky velmi zaujala. A na závěr nám i „zarepoval“. 😊 Děkujeme za skvělou akci.

Mgr. Marcela suchánková

Přednášející upoutal hned od počátku posluchače svým příběhem, postupně rozbaloval veškeré aspekty tykající se rapu od počátku až po současnost; využíval prezentaci s rapovými ukázkami. Ve výkladu hojně využíval analogie s výtvarným uměním, pojmy či nejasnosti žákům ihned objasňoval. Reagoval okamžitě na podněty ve třídě, zapojil publikum do živé produkce.

Přednáška byla poutavá, zábavná, motivující ke změně dosavadního života.

ZŠ Masarykova a MŠ seifertova 601, Bohumín

DiS. Petra Štenclová

Patrik navštívil děti v Dětském domově Radkov v rámci našeho projektu Objevuj a motivuj. Jeho přednáška o rapu děti velice zaujala a Patrik si rychle získal jejich sympatie. V první části přednášky byla diskuze o rapu, kde vznikl a jaký na nás může mít vliv. V druhé části Patrik sám rapoval, ukázal různé styly rapu, což se dětem líbilo a v samotném závěru se děti zapojily. Na Patrikovi oceňuji to, že dokáže improvizovat v nečekané situaci, vycítit aktuální náladu a potřeby dětí a dle toho přizpůsobit průběh přednášky. Děkujeme!

Mgr. Radana Klapková

Přednáška byla zajímavá a zábavná, dozvěděli jsme se spoustu nových informací o rapové hudbě.
Celé povídání bylo dobře podáno, nenudili jsme se. (žáci 9.A)

Veronika

Dne 1. 4. 2019 se naše třída 3B8 zúčasnila přednášky Rap je art. Přednáška byla velice zajímavá. Rapper Patrik mi připadal velice sympatický a bylo vidět, že ho jeho práce baví a že o ní hodně ví.
Líbilo se mi, když nám zarapoval o věcech, co vytahoval z tašky. Milým překvapením byla i rap battle našich spolužaček MC Amálky a MC Alex. Celou přednášku ukončil obecným povídáním o rapu.
(Student Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, p. o. , tercie B)

Pavel

Čau, díky tvojí přednášce učitelka snáma začala dělat rap, a vymýšlíme písničky, takže velmi moc děkuju.

Honza

Přednáška se mi líbila, nejenže nám vysvětlil, co je to hip hop a rap, a pustil ukázky, ale dokonce si dobrovolníci mohli i zaimprovizovat. Patrik se s námi podělil o svůj životní příběh, jak se vůbec dostal k rapu. Líbilo se mi, že nás chtěl namotivovat, ať děláme to, co nás baví.
(Student Gymnázia, Ostrava-Hrabůvka, p. o. , tercie B)

Další reference již brzy

Byli jste součástí některé z přednášek ,,Rap je Art“? Pošlete nám referenci na info@rapzzz.com
Předem díky!

přednáší @professorcass

Podpořeno z programu Mládež kraji, který realizuje Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. za finanční podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Statutarního města Ostrava.